Artykuł sponsorowany

Jak przygotować się do zabiegu laserowego odmładzania skóry?

Jak przygotować się do zabiegu laserowego odmładzania skóry?

Laserowe odmładzanie skóry to popularna i skuteczna metoda walki ze zmarszczkami, bliznami czy przebarwieniami. Wiedza na temat odpowiedniego przygotowania się do tego zabiegu jest kluczowa dla osiągnięcia optymalnych rezultatów. W tym artykule przedstawimy, jak należy się przygotować do zabiegu laserowego odmładzania skóry oraz jakie są jego etapy.

Wybór odpowiedniego rodzaju lasera

Różne rodzaje laserów stosowane w kosmetologii mają różne zastosowania i efekty. Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto skonsultować się z kosmetologiem, który pomoże wybrać odpowiedni rodzaj lasera dla indywidualnych potrzeb. Laser ablatywny usuwa warstwę naskórka, co prowadzi do szybszego odnowienia skóry, natomiast laser nieablatywny działa głębiej, stymulując produkcję kolagenu i elastyny.

Konsultacja z kosmetologiem

Przed przystąpieniem do zabiegu warto umówić się na konsultację z kosmetologiem, który oceni stan skóry, jej rodzaj oraz możliwe przeciwwskazania do zabiegu. Kosmetolog może również doradzić w sprawie odpowiedniej pielęgnacji przed i po zabiegu, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Przygotowanie skóry przed zabiegiem

Przed zabiegiem laserowego odmładzania skóry należy odpowiednio przygotować skórę. Zaleca się unikanie opalania na słońcu oraz w solarium przez co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem. Warto również zrezygnować z peelingu chemicznego czy mikrodermabrazji na kilka tygodni przed planowanym terminem. Przed zabiegiem warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, stosując kremy nawilżające.

Unikanie niektórych substancji przed zabiegiem

Przed zabiegiem laserowego odmładzania skóry warto unikać stosowania niektórych kosmetyków oraz leków. Należy zrezygnować z preparatów zawierających retinol, witaminę A, kwas salicylowy czy glikolowy na co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem. W przypadku przyjmowania leków przeciwalergicznych, przeciwzakrzepowych czy hormonalnych warto skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem.

Dzień zabiegu

W dniu zabiegu warto zadbać o to, aby skóra była czysta i wolna od makijażu. Należy również unikać używania perfum czy dezodorantów. Przed zabiegiem kosmetolog oceni stan skóry i dokona dezynfekcji obszaru poddanego zabiegowi. Następnie na skórę zostanie nałożony specjalny żel chłodzący, który ma na celu zminimalizować ewentualne dolegliwości bólowe.

Proces gojenia i pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu laserowego odmładzania skóry należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Skóra może być zaczerwieniona, opuchnięta i wrażliwa na dotyk, dlatego warto unikać słońca i stosować kremy z filtrem UV. Warto również unikać gorących kąpieli oraz sauny przez kilka dni po zabiegu. Należy stosować kremy nawilżające oraz regenerujące, a także unikać preparatów zawierających retinol czy kwasy.

Kontrola efektów zabiegu

W celu oceny efektów zabiegu laserowego odmładzania skóry warto umówić się na wizytę kontrolną u kosmetologa. Specjalista oceni stan skóry, jej regenerację oraz ewentualne potrzeby dodatkowych zabiegów. W przypadku niezadowalających efektów możliwe jest przeprowadzenie serii zabiegów.